Hayrât Neşriyat Matbaa Tesisleri, Isparta – TRT Haber

Facebooktwitterpinteresttumblrmail

Hayrat Neşriyat Matbaa Tesisleri, 15.08.2012 tarihinde TRT Haber kanalında canlı yayında tanıtıldı.

Hayrat Neşriyat Matbaa Tesisleri, Isparta’da 14 bin m2’lik bir alanda kuruludur. Matbaa, 40 gr. kağıttan 300 grama kadar baskı yapılabilmektedir. Kaliteli ve güvenilir bir baskı için gerekli bütün donanıma sahiptir.
Hayrat Neşriyat Matbaa Tesisleri’nde dünyanın değişik ülkelerinden özenle seçilerek alınan birinci sınıf kağıtlar 6 renkli makinelerde basılıp bakım ve kırma ünitelerine uğrarlar. Harman makinesinin ahenkli hareketlerinden geçerek dikiş ve kurutma bölümlerini ziyaret ederler.

Yaldızdan geçtikten sonra kendisine kuruma fırsatı tanıyan orijinal bir gezintiye çıkarlar. Bu arada hazırlanan ve kesme, kapaklama, yaldız ve frekans makinelerinden geçerek selefonlama, dikiş işlemlerini tamamlayarak son hali kazanan kapaklarla buluşurlar. Ve nihayet paketleme bölümüne ulaşırlar.

Hayrat Neşriyat Matbaası’na giren ve Ahmed Hüsrev Hattı ile birleşen bu kağıtlar, artık birer Mushaf-ı şerif olarak işinde uzman ekiplerle bizlerin dünyasına taşınırlar.

Matbaa çalışanları, Kur’ana hürmeti önceleyen, kardeşlik duygusu içerisinde takım ruhunu yakalamış ve işinde meleke sahibi olmuş bir ekipten oluşmaktadır. Çalışma saatleri içinde abdestli olmaya dikkat edilmektedir. Bu matbaada çalışmak Kur’ana hizmet etmenin diğer adı olduğundan Kur’ana karşı azami hürmet ve hassasiyet gösterilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

hayratvakfi.org | hayratnesriyat.com

Facebooktwitterpinteresttumblrmail

Konuşmacı

HAYRAT TV
idare

Toplam 9 videosu bulunmaktadır.

11 yorum

 • nurullah gül 5 sene ago

  Boyle bir yerde çalışmayı Yüce Rabbim nasip eylesin.Amiin.

 • MUSTAFA 5 sene ago

  BİN KERE MAŞALLAH BERAKALLAH

 • ensar 5 sene ago

  çok güzelllllllllll

 • ethem 6 sene ago

  maşallah. berakallah

 • necip 6 sene ago

  Önecelikle bizi bizi böyle ahsen bir hizmeti nasib eden Rabbimize hadsiz sükürler olsun.İçinde bulunduğumuz nimetleri sayacak olsak ömrümüz yetmez.Kur’an hizmeti ve doğrultusunda yaşamak gayesiyle bütün insanlara hizmetle dolu bir hayat diliyorum.Bize böyle güzel bir hizmetle buluşmamıza vesile olan abilerimizden Allah ebeden razı olsun.

 • Onur Alptekin 6 sene ago

  böyle bir programda emeği geçenlere teşekkürler.

 • ibrahim 6 sene ago

  Böyle bir programın yapılmasından dolayı tüm emeği geçenlere teşekkürler. Memleketimizde böyle bir Kur’an hizmetinin olması hepimiz için iftihar vesilesi. Bu hizmeti yapanlardan ve bu güzel hizmeti haberleştirenlerden Allah razı olsun. TRT muhabirini gerçekten tebrik ederim.Haberi çok güzel sunuyor.Konuya hakim helal olsun. TRT’ye ve çalışanlarına da tebrikler. TRT’in milli manevi ve kültürümüzle bağdaşan programlarımlara imza atması takdire şayandır. Teşekkürler.

 • M.Emin 7 sene ago

  TRT Haber çalışanlarına,
  15.08.2012 Tarihinde Gündem programında yayınlamış olduğunuz Isparta’da bulunan Kuran-ı Kerim matbaasını tanıtıcı mahiyetteki yayınınızı izlemiş bulunuyorum. Programa emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eder, aynı tür programlarının yayını özlediğimizi ve beklediğimizi bildirmek isterim. Ayrıca en çok ilgimi çeken ve şahsımı etkileyen, Kuran-ı Kerimdeki Tevafuk’un anlatılması oldu, mümkünse Kuran-ı Kerimdeki Tevafuk’un daha teferruatlı bir şekilde anlatıldığı bir program yaparsınız çok sevinirim.Saygılarımla.

 • muhammed 7 sene ago

  maşallah barekallah çok büyükk bir hizmet trt habere teşekkürlerimizi sunuyoruz ramazan ayına layık güzel bir haber oldu

 • sami açılkan 7 sene ago

  maşaaallah
  la kuvvete illa billah

 • faysal 7 sene ago

  Bin barakellah Maaşallah. Bütün Milletimizin Televizyon Kanalı olmaya kemal-ı liyaketle ile hak eden TRT kanalını ve bu proğramı gerçekleştiren çalışanlarını en derin muhabetlerimle tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum.

Bu video yoruma kapalı.