Kur’ân Fabrikası

Facebooktwitterpinteresttumblrmail

TvNet televizyonunda yayınlanan “Kayda Değer” programının 22 Mart 2009 tarihli yayınında Hayrat Neşriyat’ın Matbaa Tesisleri tanıtılmıştır.

Programda tesislerimiz hakkında ayrıca şu bilgiler de verilmiştir:

Hayrat Neşriyat matbaa tesisleri, Isparta’da 14 bin m2’lik bir alanda kuruludur. Matbaa, 40 gr. kağıttan 300 grama kadar baskı yapılabilmektedir. Kaliteli ve güvenilir bir baskı için gerekli bütün donanıma sahiptir.

Hayrat Neşriyat matbaa tesislerinde dünyanın değişik ülkelerinden özenle seçilerek alınan birinci sınıf kağıtlar 6 renkli makinelerde basılıp bakım ve kırma ünitelerine uğrarlar. Harman makinesinin ahenkli hareketlerinden geçerek dikiş ve kurutma bölümlerini ziyaret ederler.

Yaldızdan geçtikten sonra kendisine kuruma fırsatı tanıyan orijinal bir gezintiye çıkarlar. Bu arada hazırlanan ve kesme, kapaklama, yaldız ve frekans makinelerinden geçerek selefonlama, dikiş işlemlerini tamamlayarak son hali kazanan kapaklarla buluşurlar. Ve nihayet paketleme bölümüne ulaşırlar.

Hayrat Neşriyat matbaasına giren ve Ahmed Hüsrev hattı ile birleşen bu kağıtlar, artık birer Mushaf-ı şerif olarak işinde uzman ekiplerle bizlerin dünyasına taşınırlar.

Matbaa çalışanları, Kur’ana hürmeti önceleyen, kardeşlik duygusu içerisinde takım ruhunu yakalamış ve işinde meleke sahibi olmuş bir ekipten oluşmaktadır. Çalışma saatleri içinde abdestli olmaya dikkat edilmektedir. Bu matbaada çalışmak Kur’ana hizmet etmenin diğer adı olduğundan Kur’ana karşı azami hürmet ve hassasiyet gösterilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Facebooktwitterpinteresttumblrmail

Konuşmacı

HAYRAT TV
idare

Toplam 9 videosu bulunmaktadır.

2 yorum

  • yunus 4 sene ago

    ALLAHIM USTADLARIMIZA VE HOCAMIZA BIZI LAIK TALEBE OLMAYI NASIP ET KURANA IMANA RISALEI NURA HIZMETKAR EYLE

  • zeynep 4 sene ago

    Amin Amin .Amin binlerce Amin Rahman siz mübarek hocamızı başımızdan eksik etmesin. dularımızdasınız!

Bu video yoruma kapalı.